The best Side of leczenie jaskry warszawa

Osoby pochodzenia latynoskiego w wieku powyżej 60 lat również mają wyższe ryzyko wystąpienia jaskry.

Mimo tego, iż irydotomia nie jest tak prostym zabiegiem jak selektywna trabekuloplastyka, u pewnych pacjentów jest to najlepsza metoda do zastosowania.

Uwaga: Jaskra wtórna to forma jaskry znanego pochodzenia, powodującego wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Natomiast jaskra pierwotna nie ma znanego źródła wzrostu ciśnienia w gałce ocznej, zwykle nie daje objawów, a częstość jej występowania wzrasta z wiekiem.

Jeszcze nie tak dawno jedyną metodą leczenia tej choroby było usunięcie gałki ocznej na skutek znacznych objawów bólowych. Obecnie leczenie jest bardzo trudne ale może zakończyć się powodzeniem jeśli terapia zostanie wdrożona odpowiednio wcześnie.

Aby wiedzieć, jak przebiega leczenie jaskry w Warszawie, w naszej klinice Centrum Oka, warto sprawdzić, w jaki sposób rozwija się ta choroba i dlaczego jej wczesne zdiagnozowanie ma tak duże znaczenie. Jeśli chodzi o badanie jaskry Warszawa jest jednym z miejsc, w których znajduje się wiele gabinetów wyposażonych w specjalistyczne urządzenia pozwalające na postawienie szybkiej i trafnej diagnozy.

Jaskra jest chorobą nieuleczalną, a podejmowane metody jej leczenia mogą jedynie powstrzymać postęp choroby, nie są natomiast w stanie cofnąć już poczynionych w strukturze nerwu zniszczeń. W przypadku jaskry w początkowym stadium stosuje się przede wszystkim leczenie farmakologiczne, które polega na podawaniu leków (głównie w postaci kropli na jaskrę do oczu), zmniejszających produkcję cieczy wodnistej w gałce ocznej lub ułatwiających jej odpływ.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, iż trwa on zaledwie kilka minut. Pacjent pozostaje w klinice jeszcze przez co najmniej godzinę. Po tym czasie ponownie mierzy się ciśnienie śródgałkowe.

Jaskra występuje w dwóch odmianach: z zamkniętym oraz otwartym kątem przesączania. W przypadku leczenie jaskry warszawa jaskry z zamkniętym kątem przesączania gromadzący się w gałce ocznej płyn jest przyczyną silnego, promieniującego bólu oka i oczodołu, któremu często towarzyszą wymioty oraz podwyższona temperatura.

Jeśli ciecz wodnista nie jest odprowadzana z oka, ciśnienie w gałce ocznej wzrasta, co z kolei może uszkodzić nerw wzrokowy i komórki siatkówki, zawęża też pole widzenia i obniża ostrość wzroku. Dlatego nieleczona jaskra może być przyczyną ślepoty.

Operacja jaskry jest całkowicie bezbolesna. Przed wykonaniem zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe w formie kropli oraz dożylnie środki przeciwbólowe i uspokajające. Podczas zabiegu odczuwa jedynie dotyk.

Jeżeli leczenie zachowawcze okaże się nieskuteczne (lub krople nie będą tolerowane przez organizm pacjenta), wówczas wdraża się leczenie leczenie jaskry laserem lub leczenie operacyjne.

ZAPALENIE TWARDÓWKI Zapalenie twardówki może współistnieć z zapaleniem rogówki oraz z zapaleniem błony naczyniowej i stanowić zagrożenie dla prawidłowego widzenia.

Po operacji nie wolno zanurzać twarzy w wodzie ani moczyć oka, bo grozi to infekcją. Ostrożność w czasie kąpieli należy zachowywać przez 3 tygodnie, do chwili, kiedy rana stanie się wodoszczelna.

W obszarze leczenia jaskry stosujemy różnorodne metody, w tym farmakoterapię, laseroterapię czy zabiegi chirurgiczne. Niezwykle ważnym czynnikiem warunkującym zdrowienie jest wczesna diagnostyka, w związku z czym warto poddawać się regularnym badaniom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *